Šikana na pracovišti podřízeným

autor: Anonymní dotaz 18.11.2012 21:40

Jedná se o šikanu podřízeným, když svého nadřízeného neustále upozorňuje na nějaké "chyby", chce stále nápravu, píše mu SMS o víkendu, napadá jej? Vlaďka

Odpovědi na otázku

 • Michaela Kopřivová 20.11.2012 14:58
  Dobrý den, bez konkrétnějšího popisu jednání či bez monitoringu dění na pracovišti lze situaci obtížně vyhodnotit. V zásadě šikana na pracovišti vzhledem k podřízenému může existovat. Jde o specifický typ mobbingu(psychický teror na pracovošti) , o tzv. staffing. Roznětkou mobbingu bývá nevyřešený nebo nesprávně řešený konflikt. Příčiny hledejme v osobnosti původce teroru, ale také ve špatně nastavené firemní kultuře příliš upřednosňující konkurenční prostředí, v nedostatku etiky na pracovišti apod. Pokud napadání, které nespecifikujete, má frekvenci alespoň 1krát týdně a trvá minimálně 6 měsíců a zvláště podílejí se i další zaměstnanci, splňuje takové jednání definici mobbingu. Rozhodně v této fázi radím 1)zmapovat situaci a poznat protivníka, 2)vést si podrobné záznamy - zaznamenávat si projevy a formy, shromaždovat stopy i nepřímé důkazy 3)zajistit si spojence a svědky.
 • dominika.skamlova 20.11.2012 12:45
  Toto jednání zřejmě lze označit za určitou formu šikany. Bez ohledu na to, zda jsou chyby skutečné či smyšlené, je to nepříjemný způsob obtěžování a nadřízený by si to neměl nechat líbit. Vzhledem k pozici "oběť - viník" (nadřízený - podřízený) bych doporučila s podřízeným nejprve promluvit, zjistit případné důvody jeho chování atd., a pokud to nebude nezbytné nejednat z pozice nadřízeného a doufat, že domluva zabere.

Adresář

Diskuze na téma Alternativní medicína

 • Mr.David 16.01.2017 08:01 Potřebujete naléhavou půjčku?

  Myslíte si, potřebují finanční pomoc, a nevědí, kam se obrátit, nebo komu věřit? Kontaktujte nás…

 • 15.01.2017 22:01 Poruchy štítné žlázy

  Doporučuji Vám přečíst tuto knihu: Jari Böhlerová: Zdravý v každém věku aneb Jak na prevenci.....…

 • marie stojkova 13.01.2017 11:01 Poruchy štítné žlázy

  Dobry den jsem furt u navena v noci jse dusim a kaslu musim hodne pit

 • 06.01.2017 14:01 Tradiční medicína

  Eliško já bych do zeleného anděla zašla osobně, myslím, že to stojí za to, navíc ti tam poradí a…

 • VyberovyCaj 26.12.2016 23:12 Tradiční medicína

  DOMÁCÍ ŠVÉDSKÉ KAPKY DLE MARIA TREBEN SMĚS 11 BYLIN DLE ORIGINÁLNÍHO RECEPTU PRO PŘÍPRAVU 1,5L ŠV…

Píšeme jinde
 • Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na výbornou polévku, která v těchto mrazech zaručeně zahřeje. Základem je cibule, bílé víno a k podávání nesmí chybět bílá opečená bagetka a sýr. Uvaříme si ji krok za krokem.

 • Vaříme luštěniny

  Vaříme luštěniny

  Hrách, fazole, čočka, cizrna, ale také sója, vigna (naklíčené fazole mungo) či arašídy - to jsou luštěniny, zralá semena luskovin. Luštěniny tvoří základní součást zdravého jídelníčku. Dnes vám dáme tipy k jejich správné přípravě.Zdravě.cz na Facebooku