Emocionální (citové) zanedbání dítěte

autor: Anonymní dotaz 01.01.2012 02:49

S mou manželkou máme 1,5 roku starého syna a já mám 8 letou dceru z minulého manželství kterou si knám domů beru každý druhý víkend. Má žena měla s dcerou dobrý vztah, po narození syna však stratila o mou dceru zájem do té míry že na ni nepromluví po celou dobu jejího pobytu u nás. Situace se nemění ani po četných rozhovorech mezi mnou a manželkou. Dcera to těžce nese jelikož si změnu v chování mé manželky k ní nedokáže vysvětlit, cítí lítost a to že je nechtěná u nás doma. Můj vztah s manželkou se také zhoršil, nedokážu se vyrovnat s její netečností k mé dceři. Všemožně jsem se jí snažil situaci vysvětlit aby změnila svůj postoj ale marně. Jak mohu dál postupovat? Děkuji za případné podněty.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 04.01.2012 12:16
  Pokud se vám nedaří vysvětlit manželce, co vám vadí, a najít možná řešení, pak by vám mohl pomoci psycholog nebo psychoterapeut. Ideální by bylo, kdyby na tom s vámi vaše žena spolupracovala. Jinak můžete zkusit konzultovat vaši situaci i jen vy sám. Existují speciální poradny, které můžete navštívit.

Adresář

Alternativní medicína ptejte se v poradně

Diskuze na téma Alternativní medicína

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku