Bylinné masti a mazání všeho druhu - také na ně nedáte dopustit?

Chcete předejít těhotenským striím, zvláčnit povrch jizev, zbavit se ekzému či jiných kožních problémů? Pak máte nejspíš zkušenost s celou řadou nejrůznějších mastí a krémů. A o tom, jak těžké může být najít ten nejvhodnější, určitě víte své.

Musí se snadno roztírat, dobře vstřebávat a nezanechávat na kůži mastný film, krásně vonět a samozřejmě účinně pomáhat s daným problémem. Máte svou nejoblíbenější?

Sádlo jako základ bylinných mastí

Je to tak! Tuky a oleje rostlinného či živočišného původu jsou základní surovinou všech bylinných mastí. Konkrétně sádlo se dlouhodobě jeví jako naprosto nejvhodnější, jeho složení se podobá tuku lidskému a alergie na něj je díky tomu velmi ojedinělá. Čištěné vepřové sádlo extrahované horkou parou se snadno vstřebává a léčivé účinky bylinek se v kombinaci s tímto tukem nejlépe projevují. Nejde o žádný novodobý objev, sádlo jako nejlepší mast znaly už naše babičky a mnohé z nich je upřednostňují dodnes.

Druhy bylinných mastí - jaké máte v oblibě?

Mastí je obrovské množství a je dobré vždy kontrolovat jejich složení, které se často liší v závislosti na značce produktu. Někdy mohou obsahovat jeden druh bylin, který pak určuje i název výrobku, jindy jde o kombinaci více druhů, které vzájemně podporují a doplňují sílu svých účinků. K nejoblíbenějším patří zklidňující a regenerační měsíčková mast nebo známá Indulona, konopná mast je zase vysoce hydratační, promašťuje a zvláčňuje všude tam, kde je to potřeba. Mast z kostivalu pomáhá namoženým a unaveným svalům, šlachám a kloubům. Propolisová mast vás zbaví svědění, plísní, i některých druhů lupénky. Mast z tymiánu urychluje hojení, tlumí svědění a při chřipce či nachlazení se aplikuje na hrudník. Rakytníková mast má vysoce regenerační účinky, je vhodná pro podporu hojení spálenin i k utlumení ekzémů. Kaštanová mast pomůže s křečovými žilami a mast z levandule čistí, regeneruje, ulevuje namoženým svalům a kloubům a používá se také na molusky. Bylinných mastí je samozřejmě daleko víc, vyzkoušet je a vybrat tu správnou bývá proto často dlouhodobou záležitostí.

Levandule a její léčebné využití

Správná aplikace bylinné masti zvyšuje její účinky

Každou mast je třeba nanášet na čistou a suchou pokožku a pouze v malém množství, aby zbytečně nedocházelo k ucpávání pórů. Mast aplikujeme jemným pohybem a vtíráme ji do pokožky dvě až tři minuty. U dětí si můžeme předem ověřit snášenlivost masti na malém místě v předloktí. Při známkách přecitlivělosti na jakoukoli složku obsaženou v přípravku bude nutné poohlédnout se po jiném. Správné aplikování masti, stejně jako správné užívání léků, podstatně zvyšuje její účinnost.

Alergie na slunce není alergie! Co to tedy je?

Zdroj: RNDr. Pavel Popov, www.bylinky-maya.cz

Foto: Pixabay.com

Bylinné masti a mazání všeho druhu - také na ně nedáte dopustit? patří do témat
 • John Smithg82 25.03.2017 17:50:08

  weblog. Loads of gratitude sharing. kegcakdcekkcecec

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Alternativní medicína

 • Rajnesh Gounder 28.03.2017 16:03 Potřebujete naléhavou půjčku?

  I work as a financial consultant for my clients and We have a direct genuine provider for BG/ SBLC…

 • Mrs Catheirn 27.03.2017 06:03 Potřebujete naléhavou půjčku?

  Catherine úvěr společnosti ÚVĚR NABÍDKA * * ** * ** PLATÍ SE ===================================…

 • Pan Roland 26.03.2017 19:03 Potřebujete naléhavou půjčku?

  Dobrý den pane \ paní, Jste v nouzi naléhavé úvěr? získání úvěru v této společnosti je dynamic…

 • Sir.Thomas Jefferson 26.03.2017 16:03 Potřebujete naléhavou půjčku?

  ATTN Jste v jakékoli finanční potíže? Potřebujete úvěr na dluh konsolidace, stavebnictví, reali…

 • Susan Jones 26.03.2017 13:03 Potřebujete naléhavou půjčku?

  Ahoj všichni, já jsem SusanJones v současné době žijev Texasu U.S.A. Jsem vdova, vtuto chvíli se…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku